Szkolenia transportowe – nisza dla Twojej kariery ?

Szkolenia transportowe
Szkolenia transportowe

Szkolenia transportowe – nisza dla Twojej kariery ?

Polacy słyną w całej Europie z konkurencyjnych, efektywnych i profesjonalnych firm transportowych. Nasi kierowcy szybko stali się liderami rynku, a branża jest ciągle bardzo chłonna. Praca w transporcie to przyszłość Twojej kariery? Dowiedz się, co jest pożądane na tym rynku i jak zarobić na nim duże pieniądze.

Praca dostępna od ręki

Z danych zgromadzonych i opublikowanych przez magazyn Forbes wynika, że w branży transportu i logistyki pracuje około 700 tys. Polaków. Jednak wielu z nich znajduje się już w wieku emerytalnym, więc wciąż istnieje duży popyt na profesjonalnych pracowników, nie tylko kierowców, ale również specjalistów ds. logistyki i spedycji. Według danych, istnieje potrzeba zatrudniania około 30 tys. nowych osób rocznie.

Paradoksalnie szansa podjęcia pracy w transporcie nie jest szeroko wykorzystywana. Wciąż brakuje bowiem wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Kto posiada prawo jazdy kategorii C+E, a najlepiej jeszcze dodatkowe szkolenia na przewóz określonych ładunków lub ludzi, a przy tym ma odpowiednie kompetencje i choćby minimalny staż, jest dosłownie rozchwytywany przez firmy prywatnego sektora.

Zarobki w branży również nie powinny odstraszać – kierowcy zarabiają wszakże około 4-6 tys. zł. Dla wielu zbyt dużym wymogiem okazuje się jednak praca poza domem i obowiązek długotrwałych wyjazdów.

Rynek otwarty dla chętnych

Zawodowe szkolenia kierowców i specjalistów od transportu przeżywają prawdziwy renesans. W wielu miastach Polski znów można uczyć się zawodu kierowca-mechanik, a na uczelniach dużym zainteresowaniem cieszy się kierunek Transport i Logistyka. Również firmy szkoleniowe oferują profesjonalne kursy służące zwiększeniu kompetencji i połączeniu wiedzy teoretycznej z praktyczną.

Jeśli zastanawiasz się nad pracą, w której zarobisz stosunkowo dużo pieniędzy, zwiedzisz kawałek świata i wykorzystasz wewnętrzną dyscyplinę – kariera w transporcie stoi przed Tobą otworem. Dotyczy to również inżynierów i specjalistów budujących doświadczenie w zarządzaniu przesyłkami i zamówieniami, a także logistyków, specjalistów ds transportu i spedytorów organizujących transport.

Szkolenia transportowe – kariera od zaraz

Na temat pracy kierowców istnieje wiele szkodliwych stereotypów. Tymczasem branża transportu w Polsce należy do najnowocześniejszych w Europie i gwarantuje zatrudnienie na wysokim poziomie. Dobre samochody, sprawne systemy logistyczne, ochrona ubezpieczeniowa czy pomoc w dokształcaniu i zdobywaniu nowych umiejętności – to jedynie część zalet.

Szkolenia transportowe
Szkolenia transportowe

Kurs Specjalista ds Transportu

Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym-rozwojowym. Kurs pozwala zdobyć wiedzę w zakresie  sektora transportu, pracy w biurach sprzedaży, obsługi klienta. Szkolenie dla osób zarządzających firmami spedycyjnymi oraz osób odpowiedzialnych za planowanie dostaw i transportu.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 

Przy zatrudnianiu liczy się nie tylko doświadczenie, ale również takie umiejętności, jak znajomość języków obcych czy praca w ramach zorganizowanego systemu. Choć cenieni są fachowcy z dyplomami zawodowymi czy inżynierskimi, czasem wystarczy ukończenie specjalistycznego szkolenia. Dodatkowe kursy pozwalają negocjować lepsze warunki zatrudnienia. Takie szkolenia można odbyć w firmie szkoleniowej Kar-Group która oferuje także wygodną formę online.

Na chwilę obecną pracodawcy zabiegają o dobrych pracowników. Wykorzystaj wciąż istniejącą niszę i znajdź zatrudnienie w segmencie rynku, którym nie musimy wstydzić się na tle reszty Europy. Już na etapie nauki zdobywasz szansę odbywania praktyk i staży, a firmy rozchwytują osoby, które się doszkalają. Wymiana pokoleniowa w polskim transporcie może stać się również Twoim udziałem.

Autor: Karol Leszczyński

Fraza kluczowa: Szkolenia transportowe, Szkolenia transportowe, Szkolenia transportowe, Szkolenia transportowe, Szkolenia transportowe.

Rating: 10.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.