Praca dodatkowa online / sprawdzone metody i sposoby

Praca dodatkowa online

Praca dodatkowa online – dla jednych kusząca wizja, dla innych coś niemożliwego do wyobrażenia. Jeżeli należysz do tej pierwszej grupy i interesują Cię uczciwe sposoby zarabiania online, znajdujesz się we właściwym miejscu. Dowiedz się, jak poszukiwać pracy z domu przez Internet, czego ona wymaga i jakie należy mieć predyspozycje oraz umiejętności, żeby sobie w niej poradzić.

Praca dodatkowa online / Jak zacząć ?

Potrzeba powiększenia zarobków, dużo wolnego czasu, chęć rozwijania swojej pasji – istnieje wiele powodów, dla których poszukujemy dodatkowej pracy przez Internet. Czy jest ona dla każdego? Wydaje się, że nie – jeśli trudno Ci usiedzieć w miejscu, lubisz pracować z ludźmi i czujesz potrzebę ciągłej aktywności, wykonywanie obowiązków przy biurku przed komputerem może być dla Ciebie nużące. Chcąc dorabiać online, siłą rzeczy trzeba również potrafić sprawnie obsługiwać komputer i dobrze odnajdywać się w wirtualnym świecie. Jeżeli nie wiesz, jak wyszukiwać i weryfikować informacje w Google, dodatkowa praca przez Internet może być dla Ciebie problemem.

Praca z domu przez internet

Niezależnie od branży skuteczne dorabianie online wymaga dobrej samoorganizacji pracy. Niezwykle cenna jest umiejętność planowania, która pozwala sprawnie się odnaleźć w sytuacji, gdy życie dzieli się na podstawową pracę, rodzinę i znajomych, pozostałe aktywności i jeszcze do tego dodatkową pracę przez Internet. Co ważne, nie wymaga ona dużych nakładów finansowych – w wielu przypadkach (choć nie we wszystkich) wystarczy zaledwie kilkaset zł, np. na opłacenie domeny i hostingu. O jakich działaniach mowa? W jaki sposób zarabia się w Sieci? Ile można zarobić online?

Od razu rozwiejemy wątpliwości: zapomnij o dużych zarobkach w krótkim czasie. Widząc ogłoszenie, w którym ktoś oferuje kilka tys. zł za klikanie w reklamy czy wysyłanie wiadomości e-mail, możesz mieć pewność, że to oszustwo. Dodatkowa praca przez Internet wymaga bowiem miesięcy, jeśli nie lat, żeby zacząć zarabiać jakiekolwiek pieniądze, nie mówiąc o utrzymaniu siebie i rodziny z tego źródła. Przejdźmy zatem do konkretów i rozpatrzmy różne pomysły i sposoby na dorobienie online.

Jak zarabiać w Sieci

Zasadniczo istnieją 3 drogi pozwalający na dodatkowy zarobek przez Internet:

 • świadczenie usług;

 • sprzedaż powierzchni reklamowej;

 • sprzedaż produktów.

Rozpatrzmy każdą z nich.

Usługi

 • Copywriting,

  czyli pisanie na zlecenie. Masz „lekkie pióro”? Umiesz pisać szybko, poprawnie pod względem językowym i do tego ciekawie? Nigdy nie brak Ci pomysłów i zawsze masz coś do powiedzenia na każdy temat? Wobec tego kariera w copywritingu może być Twoją szansą na dodatkowy zarobek w Internecie. Jak zacząć? Najlepiej od poszukiwania prostych zleceń na własną rękę za pośrednictwem specjalnych serwisów z ogłoszeniami dla freelancerów. Oferty pracy dla copywriterów znajdziesz również w tematycznych grupach na Facebooku czy GoldenLine, gdzie zleceniodawcy wystawiają ogłoszenia w celu poszukiwaniu zleceniobiorców. Bardzo przydatna jest własna strona WWW lub blog, na łamach których pokażesz próbkę swoich umiejętności i dasz się poznać przyszłym klientom.

 • Pozycjonowanie

  zwane również jako SEO, obejmuje działania zmierzające do tego, żeby jak najbardziej podwyższyć pozycję witryny w wynikach wyszukiwania na wybrane słowa kluczowe. Pozycjonowanie to skomplikowana i długotrwała procedura, która wymaga specjalistycznej wiedzy. Na szczęście informacje na ten temat są ogólnodostępne i przy poświęceniu czasu można je posiąść bez żadnych opłat, aby następnie świadczyć usługi pozycjonowania na rzecz firm i osób prywatnych. Na początku warto działać jako freelancer i poszukiwać zleceń na własną rękę, w czym pomocne są serwisy internetowe z ogłoszeniami i fachowe fora, na łamach których zleceniodawcy wystawiają swoje oferty.

 • Tworzenie stron internetowych

  Podobnie jak pozycjonowanie, tak i webmastering jest dość wąską dziedziną, która wymaga nauki i praktyki, jeśli chce się tworzyć wysokiej jakości, nowoczesne strony internetowe. Na szczęście dzięki wielu narzędziom wspomagającym ten proces, a także za sprawą licznych kursów i tutoriali dostępnych w Sieci za darmo istnieje możliwość stosunkowo szybkiego nauczenia się tworzenia stron WWW. Poszukiwanie pierwszych zleceń należy zacząć od branżowych serwisów, grup na Facebooku i forów z ogłoszenia.

 • Tworzenie grafiki

  Praca dla grafika zawsze się znajdzie – pozostaje tylko kwestia umiejętności, które pozwalają sprzedać własne prace. Nie da się ukryć, że w tej branży zmysł estetyczny i zdolności plastyczne są niezbędne. Do tego dochodzi konieczność znajomości programów przeznaczonych do tworzenia różnego rodzaju grafiki, jak np. Adobe Photoshop czy CorelDRAW. Zlecenia dla grafika można znaleźć zarówno w branżowych serwisach, jak i dzięki konkursom dla grafików.

 • Tworzenie filmów i animacji

  Posiadasz wysokiej jakości sprzęt do nagrywania? A może umiesz tworzyć ciekawe animacje komputerowe? W obu przypadkach możesz zarabiać, wykonując materiały wideo na zlecenie firm i osób prywatnych. Wiele przedsiębiorstw i biznesmenów potrzebuje tego typu materiałów w celach promocyjnych, co daje szanse na dodatkowy zarobek w Internecie.

 • Marketing internetowy

  Jeśli analityczne myślenie i strategiczne planowanie nie jest Ci obce, a do tego dobrze odnajdujesz się w marketingu, Internet otwiera przed Tobą naprawdę szerokie drzwi do kariery. Specjaliści od promocji w Sieci są obecnie mocno rozchwytywani, dlatego pójście w tę stronę to zdecydowanie dobra decyzja. Nie znaczy to jednak, że łatwa w realizacji, ponieważ wymaga kompleksowej wiedzy i doświadczenia. Jako specjalista od marketingu w Internecie możesz dorobić zarówno poprzez nieskomplikowane działania, np. pisanie postów na forach, jak i w oparciu o tworzenie rozbudowanych planów i koncepcji rozwoju marki.

 • Prowadzenie kont w social media na zlecenie

  Media społecznościowe, w tym przede wszystkim Facebook, Instagram i Twitter, są obecnie narzędziami, z których w celach zarobkowych i wizerunkowych korzystają miliony przedsiębiorstw i osób prywatnych. Duża część zleca opiekę nad swoimi kontami specjalistom w tej dziedzinie, więc jeżeli umiesz się odnaleźć w social media i znasz kanony komunikacji, być może jest to Twój\a szansa na dodatkowy zarobek w Internecie.

Oczywiście katalog usług pozwalających na zarobek w Sieci jest otwarty, a powyższa lista go nie wyczerpuje i stanowi wyłącznie najbardziej podstawowe i najpopularniejsze sposoby na uzyskanie dodatkowej pensji online. Niezależnie od tego, które usługi wybierzesz, pamiętaj, żeby promować własną markę i umiejętnie kreować swój wizerunek jako specjalisty w danej dziedzinie. Pomoże Ci w tym własna strona WWW, która przedstawia Twoją ofertę i osiągnięcia, albo blog, na łamach którego zaprezentujesz swoją wiedzę.

Praca dodatkowa online

Sprzedaż powierzchni reklamowej

Żeby zacząć zarabiać na reklamach w Internecie i osiągnąć z tego tytułu dodatkowy przychód, najpierw musisz zdobyć zainteresowanie użytkowników. Im więcej osób będzie przeglądać treści, za pośrednictwem których publikujesz reklamy, tym więcej na nich zarobisz. Reklamy mogą pochodzić z systemów reklamowych, takich jak np. Google AdSense czy Adleader, a także bezpośrednio od konkretnych reklamodawców bądź z programów partnerskich.

Zarabianie na stronie dzięki Google AdSense i innym tego typu sieciom jest bardzo elastyczne i praktycznie nieograniczone. Nie trzeba spełniać właściwie żadnych wymagań, żeby publikować reklamy pochodzące z tych systemów, jednak żeby przynosiły one satysfakcjonujący dochód, należy odnotowywać naprawdę dużo odwiedzin. O wiele trudniejsze jest zachęcenie reklamodawców do bezpośredniego publikowana reklam w Twoich kanałach.

Programy Partnerskie / dla każdego

Bardzo ciekawym i dostępnym dla wszystkim sposobem zarabiania na reklamach są natomiast programy partnerskie.

Programy partnerskie, takie jak np.

1. ZłoteMyśli.pl,

2. Ebookpoint

3. CashInPills.pl,

4. PP.Selkar.pl,

 

służą do reklamowania i sprzedawania produktów oraz usług oferowanych przez zewnętrznych partnerów. Za każdą sprzedaż, która odbędzie się z Twojego polecenia, otrzymujesz prowizję w określonej wysokości. Odpowiednio dobierając partnerów pod kątem tematyki, przy dużej liczbie użytkowników śledzących Twoje treści można zarobić niemałe pieniądze. No dobrze, tylko gdzie publikować te reklamy?

W praktyce nie jest istotne, gdzie publikujesz reklamy – liczy się tylko to, żeby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców i nakłonić ich do kliknięcia w link i/lub zakup danego produktu bądź usługi. Linki i reklamy z programów partnerskich można udostępniać m.in. na własnej stronie, na profilach w mediach społecznościowych, we wpisach na forach, w serwisach ogłoszeniowych, wiadomościach e-mail wysyłanych w ramach kampanii e-mailowych, a nawet na łamach stworzonych przez siebie demotywatorów.

Sprzedaż produktów

Na dodatkowy zarobek przez Internet pozwala również sprzedaż różnego rodzaju produktów. Może to być zarówno specjalistyczny towar skierowany do wąskiej grupy odbiorców, jak np. sprzęt medyczny (o ile masz do niego dostęp w dobrej cenie i stać na jego zakup), jak i najbardziej pospolite przedmioty, np. przeczytane książki czy za duże ubrania. Wybór jest ogromny, ponieważ w Sieci bez problemu sprzedają się wszelkiego rodzaju produkty nowe i używane.

Umiesz i lubisz szyć? Zacznij sprzedawać stworzoną przez siebie odzież. Masz talent plastyczny? Maluj obrazy i udostępnij je w serwisach ogłoszeniowych. A może specjalizujesz się w tworzeniu ozdób weselnych? To równie dobry sposób na dodatkowy zarobek przez Internet. W zależności od rodzaju produktu oraz Twoich możliwości i umiejętności możesz prowadzić sprzedaż we własnym sklepie internetowym, co jednak wymaga niemałych inwestycji, a także we wspomnianych serwisach, takich jak Allegro czy OLX.

Ile można zarobić

Jak możesz się domyślać, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W zależności od umiejętności, zaangażowania, determinacji i wielu innych czynników zarobki mogą być całkowicie niezauważalne dla portfela, jak i zyskująco wysokie. Bez względu na to, czy w ramach dodatkowej pracy przez Internet chcesz dorobić 100 zł, czy 2000 zł, zdecydowanie warto podjąć tę aktywność i spróbować swoich. W przypadku sukcesu Twoje życie może się zupełnie odmienić.

praca w domu

Przeczytaj także:

1. Sposoby zarabiania przez internet / sprawdzony od lat program partnerski Złote Myśli

2. Darmowy poradnik jak zarabiać – Link

Powodzenia !

fraza kluczowa artykułu: Praca dodatkowa online, praca z domu przez internet, dodatkowy zarobek w internecie, sposoby zarabiania przez internet, praca dodatkowa online, Praca dodatkowa online, sprawdzona praca przez internet, Praca dodatkowa online, dochodowy biznes z małym wkładem, Praca dodatkowa online, jak bezpiecznie zarabiać przez internet, zarabiać przez internet forum, dodatkowa praca przez internet w domu, Praca dodatkowa online, sposoby na zarobienie pieniędzy w domu, zarabiaj w domu przez internet, zarabianie w internecie dla nieletnich, Praca dodatkowa online, jak zarabiać w internecie,  Praca dodatkowa online, jak zacząć biznes internetowy, jak zacząć zarabiać w internecie,Praca dodatkowa online,Praca dodatkowa online

Rating: 7.3/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.