Metody rozwoju osobistego ! Zobacz jak pracować nad swoim charakterem ?

Metody rozwoju osobistego

Jakie są metody rozwoju osobistego ? Dziś 5 zasad sukcesu !

Rozwój osobisty trwa przez całe życie. Póki żyjemy i funkcjonujemy, możemy rozwijać się na miarę swoich możliwości i okazji. W czasie wieloletniej pracy nad sobą, nawet pomimo początkowych sukcesów, łatwo popełnić kilka błędów. Dziś radzimy, jak nie obniżyć lotów, gdy osiągnęło się już naprawdę wiele. Rozwój wymaga ciągłego zaangażowania!

Metody rozwoju osobistego !

1. Rezygnacja z poszukiwania wyzwań

Osiągasz sukces w danej dziedzinie i… uważasz, że już czas na przystanek? To nie jest mentalność zwycięzców. Przykład wielu sportowców czy przedsiębiorców pokazuje, że nawet jeżeli zdobyło się największe laury, zawsze warto ruszyć w dalszą podróż. Jasne, każdy musi odpocząć, zweryfikować podejście do wartości, nacieszyć się swoimi pięcioma minutami. Ale jeżeli chcesz odczuwać nieustanny progres, czeka Cię kolejna ekspedycja, jeszcze trudniejsza, w jeszcze wyższe, mniej dostępne rejony. Spokojnie – jeżeli nie popełnisz kilku błędów, o których jest ten artykuł, Twój dalszy rozwój będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujący. Pamiętaj jednak, że nigdy nie jest tak, że zdobyło się już wszystko.

2. Zamknięcie się na wąską specjalizację

Kolejnym błędem, zarówno osób, które dbają o swój rozwój, jak i firm z ugruntowaną pozycją jest zamknięcie na swoją dziedzinę. I znów, nie chodzi o to, żeby poszukiwać nowych dróg na siłę albo pchać się w rejony, które nie pozwalają na zarobek. Po prostu warto unikać poczucia, że można osiągnąć szczyty tylko w jednej, wybranej, bardzo ograniczonej branży. Jeżeli czujesz, że pora na rozwój, nie hamuj intuicji, ale jednocześnie zachowaj rozsądek.

3. Ograniczenie się do starych, „sprawdzonych” metod

Kolejny błąd to przedkładanie sprawdzonych sposobów ponad nowe wyzwania. Ilu jest przedsiębiorców, którzy w latach 90. odnieśli sukces sprzedażą osobistą, a dziś nie chcą słyszeć o mediach społecznościowych czy innych działaniach w Internecie, np. pozycjonowaniu? W tej sytuacji nie ma co się dziwić, że ich biznes podupada, tymczasem dopóki nie zmienią podejścia, nie będzie innej drogi…

Otwarcie się na nieznane wcześniej rozwiązania to duże wyzwanie, ponieważ człowiek z natury lubi stosować kalki, które przyniosły mu powodzenie. Jako ludzie po prostu preferujemy stabilizację, wszelkie zmiany wywołują w nas niepokój. Jednak żeby być skutecznym i ciągle się rozwijać, potrzeba nowych poszukiwań, często startowania od zera w niektórych dziedzinach. Mentalność zwycięzców słusznie podpowiada, że należy próbować nowych dróg, a nie kombinować, gdzie leży najszybszy skrót.

4. Lekceważenie nowych, słabszych, początkujących

Wydaje Ci się, że osiągnąłeś tak wiele, że możesz z politowaniem patrzeć na próby skromnych konkurentów? Pamiętaj, że pycha kroczy przed upadkiem. Dziś lekceważony przeciwnik jutro może Cię zdetronizować. Obojętnie, co robisz, rzucaj okiem na starania młodszych, ambitniejszych. Wydaje Ci się, że błądzą? A może właśnie Ty zamykasz oczy na rzeczywistość?! Możesz nie zgadzać się z nowymi metodami, możesz dostrzegać ich błędy. Ale nigdy nie sądź, że skoro teraz jesteś na szczycie, nie ma dla Ciebie konkurencji. Konkurencja nie śpi. W każdej branży. I na widok Twojego przywiązania do starych metod… tylko zaciera ręce.

5. Zaprzestanie nauki

Metody rozwoju osobistego
Metody rozwoju osobistego

Czy wiesz, że wielu piłkarzy nie ma na koncie nawet matury? To nie przeszkadza im w byciu idolami, ludźmi sukcesu. A jednak taki Robert Lewandowski, choć ma na głowie, delikatnie mówiąc, sporo wyzwań i zobowiązań, właśnie kończy studia, powiększa CV o licencjat i niedługo broni pracę. Ktoś zapyta: po co? Przecież ma wszystko, mógłby sam założyć prywatną uczelnię. To właśnie dowód na jego mentalność zwycięzcy. Nie przekreśla ciągłego rozwoju również w świecie edukacji. Nawet jeżeli jesteś na samym szczycie, możesz po prostu usiąść w ławce i posłuchać innych.

Nie masz czasu na studia? Jasne, pewnie wiele nie stracisz. Skorzystaj za to z możliwości odbycia kursów, szkoleń. Bierz udział w konferencjach, czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. Szukaj pól do dyskusji – w końcu nauka trwa przez całe życie. Wyciągaj z niej to, co najlepsze i najprzydatniejsze! Nawet nie odchodząc od komputera… w końcu wiele seminariów czy kursów odbywa się w trybie e-learningowym.

darmowe kursy onlineJeżeli szukasz darmowych szkoleń, zapraszamy Cie na zajęcia ! Prowadzimy szereg szkoleń online w których możesz otrzymać wiedzę za darmo. Jest to forma edukacji do której możesz mieć dostęp od ręki i za darmo. Przyśpiesz swój rozwój zdobywając wiedzę i zyskaj doświadczenie szybciej dzięki nauce i korzystaniu z doświadczenia innych osób.

Korzystaj będąc z nami:

Zapisz się do naszej grupy
Publikuj za za darmo !

Szkolenia i filmy Video
Oglądaj na naszym kanale !

Blog o pracy
Jakie kursy warto zrobić ?

fraza kluczowa artykułu: Metody rozwoju osobistego, Metody rozwoju osobistego, Metody rozwoju osobistego, Metody rozwoju osobistego, Metody rozwoju osobistego, Metody rozwoju osobistego

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.