Kurs trenera przygotowania motorycznego / szkolenie online i stacjonarnie

Kurs trenera przygotowania motorycznego

Kurs trenera przygotowania motorycznego

Rozwój polskiego sportu w kierunku nowoczesnych rozwiązań, a także moda na zdrowy tryb życia sprawiają, że zawód trenera jest coraz bardziej pożądany na rynku pracy. Jeżeli kochasz aktywność fizyczną i chcesz na niej również zarobić, pomyśl nad szkoleniem na trenera przygotowania motorycznego. Dowiedz się, jak nim zostać i jakie korzyści można z tego osiągnąć.

Po co nam trenerzy przygotowania motorycznego

Oglądając sukcesy największych klubów i reprezentacji w różnych dyscyplinach, zapewne z uznaniem myślisz o zawodnikach i selekcjonerach. Jednak wyjściowa jedenastka Realu Madryt pod wodzą Zinedine’a Zidane’a to niejedyni sprawcy wybitnych osiągnięć hiszpańskiej drużyny w ostatnich sezonach. Za sukcesem sportowym zawsze stoi ogromny sztab fachowców – od menadżerów, przez techników, po mniej znanych trenerów. Prawdopodobnie najważniejsi z nich zajmują się właśnie przygotowaniem motorycznym.

Kurs trenera przygotowania motorycznegoTrener przygotowania motorycznego

Bez optymalnego przygotowania motorycznego, sukces we współczesnym sporcie, niezależnie od dyscypliny, jest praktycznie niemożliwy. Dlatego warto ukończyć kurs, który stwarza perspektywę pracy w klubach, czy ośrodkach, jak również z młodzieżą oraz w ramach treningów indywidualnych.

Kurs trenera przygotowania motorycznego

Schemat działania trenera przygotowania motorycznego jest konsekwentny. Najpierw należy indywidualnie ocenić kondycję i przygotowanie poszczególnych sportowców. Sprawdzić ich wytrzymałość, siłę, szybkość, dynamikę i inne parametry istotne w danej dyscyplinie. Następnie postawić cele, zaplanować treningi i sprawnie połączyć je z innymi aktywnościami, takimi jak nauka taktyki czy przygotowanie mentalne.

Współczesna nauka i technika pozwalają bardzo dokładnie poznać motoryczny profil sportowca, a wyszkolony trener wie, jak wykorzystać zebrane dane. Można być wirtuozem techniki lub szczególnie efektownym siłaczem, ale najczęściej bez odpowiedniej kondycji nawet nie da się zbliżyć do poziomu mistrzowskiego.

Chcesz pomóc innym wchodzić na szczyty sportowych możliwości niezależnie od dyscypliny? Pragniesz zrozumieć, jak reaguje na trening ludzki organizm i co zrobić, żeby zapewnić wzrost formy członkom akademii lub klubu? Zostań wykwalifikowanym trenerem przygotowania motorycznego! Pokażemy Ci, jak to zrobić.

Praca dla absolwentów elitarnych kursów

kurs trenera przygotowania motorycznegoOczywiście, można przejść długą, akademicką drogę i w końcu zostać trenerem, ale przecież w praktyce można zdecydować się na inne kroki. Dużo daje osobiste zaangażowanie w sport, znajomość tematu w praktyce i posiadanie odpowiedniego CV. A może je zbudować chociażby poprzez uczestnictwo w wyspecjalizowanym kursie instruktorskim dla trenerów przygotowania motorycznego.

Takie szkolenie znajduje się w ofercie firmy Kar-Group i cieszy się sporą popularnością. Jest dostępne w dwóch wariantach: stacjonarnym (koszt 1100 zł) i online (390 zł). Ostateczny wybór wariantu od Twoich preferencji i możliwości. Co istotne, certyfikat jest identyczny w obu przypadkach – zarówno przy szkoleniu tradycyjnym, jak i przez Internet. Przyszły lub obecny pracodawca nie musi się dowiedzieć, że ukończyłeś szkolenie bez wychodzenia z domu, choć forma e-learningowa również jest efektywna i wartościowa, szczególnie w dobie technologicznego zaawansowania.

Schemat kursu jest bardzo prosty – uczestniczysz w zajęciach stacjonarnie lub na platformie online, otrzymujesz profesjonalne materiały szkoleniowe, a na końcu zaliczasz egzamin. Zdanie na minimum 70% skutkuje otrzymaniem dyplomu, certyfikatu i legitymacji, które przybliżają Ci pracę w wybranym zawodzie.

Czekają na Ciebie kluby sportowe, akademie, siłownie, kluby fitness. Możesz także spróbować sił jako samodzielny i niezależny doradca. Zbuduj formę intelektualną na szkoleniach, a następnie kształtuj kondycję sportowców, zarabiając poważne pieniądze! Zrób kurs trenera przygotowania motorycznego już dziś !

 Kurs trenera przygotowania motorycznego

Autor: Karol Leszczyński

Rating: 9.0/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.