Kurs managera gastronomii online i stacjonarnie / Kar-Group

Kurs managera gastronomii online
Kurs managera gastronomii online

Kurs managera gastronomii online

Zarządzanie w branży gastronomicznej to zajęcie wymagające, ale przynoszące relatywnie dobre zarobki. W naszej ofercie kursów znajdziesz specjalne szkolenie dla menedżerów restauracji i podobnych lokali. Dzięki tej wiedzy przygotujesz się do wykonywania wielu obowiązków, od których w dużej mierze zależy sukces firmy.

Kurs managera gastronomii online

Kurs managera gastronomii online
Kurs managera gastronomii online

Menedżer gastronomii

Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym-rozwojowym. Celem szkolenia jest podniesienie wiedzy w zakresie profesjonalnego i efektywnego zarządzania w gastronomii. Kurs pomoże w zaplanowaniu właściwej kampanii reklamowej oraz pomoże w założeniu własnego punktu z gastronomią. Szkolenie z materiałem video.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 

Rola managera w gastronomii

W każdym lokalu gastronomicznym można wskazać pewne cechy, które czynią dane miejsce wyjątkowym. Restauracje, bistra, bary, pizzerie, naleśnikarnie, pierogarnie czy bary sushi konkurują o klientów zamawiających jedzenie stacjonarnie, na wynos i z dowozem. Jedną z kluczowych postaci w każdej większej firmie z branży gastronomicznej jest manager.

Trudno w krótkim artykule wymienić wszystkie obowiązki, które należą do osoby odpowiedzialnej za zarządzanie w lokalu. To między innymi:

1. prowadzenie procesu rekrutacyjnego i ustalanie grafików,

2. zakupy i kontrola stanu magazynowego,

3. budowanie dobrej atmosfery w zespole i rozwiązywanie konfliktów,

4. kontrola nad procedurami, a także wdrażaniem przepisów przeciwpożarowych oraz BHP,

5. kontrola finansowa i realizacja planów nakreślonych przez właściciela,

6. przeprowadzanie szkoleń,

7. kontrola nad obsługą klienta,

8. budowanie i utrzymywanie relacji z kontrahentami i dostawcami.

To tylko część przykładowych obowiązków managerów, którzy nierzadko są też odpowiedzialni za promocję lokalu czy aktywnie uczestniczą w jego pracach, pomagając w kuchni lub rozwożąc jedzenie. Rzecz jasna dla większej efektywności i jakości pracy dobrze jest, gdy manager ma jasno określony zakres obowiązków, jest dobrze wynagradzany i może skupić się na swoich zadaniach, niemniej jednak w praktyce bywa tak, że to jedna z najbardziej zapracowanych osób w całym zespole.

Dlaczego warto się szkolić

Na stanowiska managerskie w gastronomii często są przyjmowani wyróżniający się, doceniani pracownicy. To swoisty awans po miesiącach lub latach pracy na przykład w kuchni. Niektórzy właściciele preferują jednak przyjęcie osoby z zewnątrz, szczególnie takiej, która ma już doświadczenie na podobnym stanowisku.

O sukcesie decyduje wiele czynników, między innymi cechy charakteru i predyspozycje, wśród których należy wymienić:

1. komunikatywność i umiejętności interpersonalne,

2. odporność na stres i pracowitość,

3. zdolności analityczne,

4. osobowość team lidera,

5. znajomość języków obcych i realiów branżowych,

6. doskonałą organizację pracy.

Wykształcenie gastronomiczne nie jest wymogiem – decyduje raczej doświadczenie i zaufanie właściciela lokalu, jednak warto wzbogacić CV o certyfikaty, które świadczą o przygotowaniu do pełnienia odpowiedzialnej roli.

W naszej ofercie Kar-Group znajduje się kurs Menedżer Gastronomii. Możesz wziąć w nim udział całkowicie zdalnie, przygotowując się do egzaminu na platformie e-learningowej. Poniżej przedstawiamy szczegóły szkolenia, omawiając moduły i zajęcia, które składają się na obowiązkowy materiał dydaktyczny.

Moduł 1 – Zakładanie i zarządzanie punktem gastronomicznym

W pierwszym module przedstawiamy ekspercką wiedzę na temat zakładania punktu gastronomicznego. Wiąże się to z licznymi formalnościami, których dopełnienie leży po stronie kadry menedżerskiej. Znajomość przepisów przydaje się również na późniejszych etapach, a poza tym może stanowić dodatkową inspirację do założenia własnego biznesu.

Kolejny materiał dotyczy skutecznej reklamy, wraz z przykładowymi formami dotarcia do klienta. Dziś bardziej niż kiedykolwiek trzeba korzystać z możliwości, jakie stwarzają media społecznościowe, narzędzia Google czy aplikacje mobilne i strony internetowe. Nie można przy tym zapominać o bardziej standardowych metodach promocji, które wciąż przynoszą efekt na rynku lokalnym.

Moduł 2 – Organizacja produkcji w gastronomii

W drugiej części kursu przedstawiamy wiedzę, która prezentuje produkcję gastronomiczną jako proces. Znajomość procesów to jedno, drugie to ich umiejętna organizacja. To wiedza, która przydaje się w innych miejscach pracy niż tylko restauracjach. Dzięki temu nasze szkolenie jest uniwersalnym wyborem dla wielu osób zainteresowanych rozwojem zawodowym.

Moduł 3 – Pojęcia kulinarne w kuchni polskiej i zwyczaje żywieniowe

Można mieć wiele pomysłów na prowadzenie gastronomii, lecz na końcu i tak cel jest jeden: serwować smaczne dania. Do tego potrzebna jest znajomość zwyczajów żywieniowych Polaków i innych krajów. W materiałach dydaktycznych kursu nie brakuje też słownika pojęć kulinarnych, które powinien znać każdy menedżer, nawet jeśli sam nie jest kucharzem czy kelnerem.

Moduł 4 – Magazynowanie produktów spożywczych

Jak zapewne zauważasz, poszczególne tematy na kursie dotykają bardzo praktycznych aspektów. Nie inaczej jest w przypadku czwartego modułu, w którym pojawiają się zagadnienia:

prawidłowego przechowywania surowców piekarsko-ciastkarskich,

szkodników magazynowych,

zmian zachodzących w surowcach zwierzęcych na skutek magazynowania.

Mówiąc krótko – musisz wiedzieć, jak ochronić mięso czy inne produkty przed zepsuciem. Klienta trudno oszukać. Zawsze będzie wolał kuchnię, w której jedzenie jest świeże, smaczne i bezpieczne dla zdrowia.

Do kogo kierujemy kurs

Zapraszamy do uczestnictwa w kursie nie tylko przyszłych i obecnych menedżerów gastronomicznych, ale również właścicieli lokali czy osoby planujące założenie własnego punktu. Sprawne zarządzanie to umiejętność, która wymaga nie tylko praktyki i doświadczenia, ale też merytorycznej wiedzy, którą zdobywa się poprzez szkolenia czy samodzielną lekturę wartościowych źródeł. Z uwagi na atrakcyjną cenę i przystępną formę kursu online oferta cieszy się sporym zainteresowaniem.

Zasady kursu

Uczestnictwo w kursie wymaga opłacenia części lub całej kwoty, co stanowi podstawę przekazania dostępu do platformy e-learningowej Kar-Group. Dalsza nauka zależy już od Twoich indywidualnych preferencji i możliwości – po prostu uczysz się wtedy, kiedy chcesz. Egzamin jest zdawany zdalnie i ma formę testu. Do zaliczenia potrzeba 70% poprawnych odpowiedzi. Ponowne przystąpienie do egzaminu jest bezpłatne. Na zakończenie otrzymujesz certyfikat w wybranej formie, między innymi jako wydruk i plik PDF. Nie znajduje się na nim adnotacja, że kurs był internetowy – ma taką samą wartość jak stacjonarny.

Zdobycie merytorycznej wiedzy i certyfikatu do CV jest pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu w branży gastronomicznej. Przekonaj się, że warto rozwijać się jako sprawny menedżer! W razie pytań specjaliści z Kar-Group pozostają do Twojej dyspozycji.

 

Kontakt dla nowych klientów

rafał-karaśRafał Karaś

kom. 531 707 780

mail: kargroup.oferta@gmail.com

 

Kurs managera gastronomii online

 

 

 

fraza kluczowa: Kurs managera gastronomii online, kurs gastronomiczny online, Kurs managera gastronomii online, kurs gastronomiczny online, Kurs managera gastronomii online, kurs gastronomiczny online, Kurs managera gastronomii online, kurs gastronomiczny online

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.