Kosmetyczka – prawie jak przyjaciółka

Kosmetyczka – prawie jak przyjaciółka

Jeśli cenisz kontakt z ludźmi, jesteś cierpliwa i dokładna, zrobienie kursu kosmetycznego otworzy przed tobą nowe perspektywy zarobkowe. W dodatku taka praca może być na początku dodatkowym źródłem dochodu, a z czasem stać się zajęciem na pełen etat. Kurs kosmetyczka

Kurs kosmetyczka – zawód z przyszłością

Zadbany wygląd jest synonimem prestiżu. Staranny manicure i pedicure, gładka cera, makijaż dzienny, regulacja brwi, depilacja – to absolutne minimum wykonywane kobietom na wysokich stanowiskach. Inwestycja w siebie jest dla nich gwarancją sukcesu. Dla ciebie też może być!

Gdzie zrobić kurs kosmetyczny?

Sprawdź, czy kurs kosmetyczny jest finansowany w Twoim Urzędzie Pracy. Ile wynosi inwestycja w nowy zawód? Promocyjna cena kursu kosmetycznego online wynosi 249.00 PLN. Taka inwestycja szybko ci się zwróci! (link)

Jak zacząć?

Kurs kosmetyczkaMożesz zatrudnić się na pełen etat w salonie kosmetycznym, by zdobyć doświadczenie i kontakty do klientek. Możesz też oferować zabiegi kosmetyczne, które nie wymagają sporych nakładów finansowych (manicure/pedicure, regulacja brwi, czyszczenie cery, etc.) w domach klientek i założyć działalność gospodarczą. Nie musisz wtedy wynajmować lokalu, kupować specjalistycznego sprzętu, co zdejmuje z ciebie ryzyko finansowe.

Jak wyróżnić się na rynku?

Elastyczność i znajomość potrzeb klienta to gwarancja najwyższych zarobków.

Coach i milionerka – Kamila Rowińska napisała na swoim firmowym profilu w mediach społecznościowych, że poleca salon kosmetyczny, w którym mogła wykonać zabiegi kosmetyczne w godzinach nocnych, w dodatku zajmował się nią zespół kosmetyczek, dzięki czemu zabiegi, które w zwykłych salonach kosmetycznych trwają kilka godzin, zajęły dwa razy mniej czasu. Usługi premium to nisza na rynku kosmetycznym.

Z kolei blogerka parentingowa z dumą pokazywała paznokcie akrylowe, które wykonała dla niej mobilna kosmetyczka. Sama nie mogła wyrwać się z domu przy małych dzieciach, pracując zdalnie, a zadbany wygląd jest częścią jej zawodowych obowiązków.

Kurs kosmetyczka
Kurs kosmetyczka

Kosmetyczka – prawie jak przyjaciółka

W tym zawodzie musisz dostosować się do potrzeb klientek. Salony kosmetyczne mają pełne ręce roboty wieczorem lub wczesnym rankiem – przykładowo gdy dyrektor korporacji zleca wykonanie makijażu dziennego przed ważnym spotkaniem firmowym.

Oznacza to, że możesz pogodzić zabiegi dla klientek z inną pracą lub rolą mamy. Niczym zaufana przyjaciółka, dostosowujesz swoje godziny pracy do czasu wolnego klientki. W tym zawodzie przydaje się jeszcze jedna cecha – uważne słuchanie i wrażliwość na problemy drugiej osoby. Kobiety traktują kosmetyczki jak najlepsze przyjaciółki, zwierzają się z problemów, dzielą sukcesami. Ich pewność siebie i dobry humor po wykonaniu zabiegu, będą dla ciebie dodatkowym wynagrodzeniem w postaci satysfakcji.

Marta Szyszko

Firma Szkoleniowa Kar-Group

Rating: 9.0. From 1 vote.
Please wait...