Kurs jumping fitness – zdrowa aktywność i szansa zarobku

Kurs jumping fitness

Kurs jumping fitness  / forma dobrego zarobku

Ciesząca się popularnością moda na zdrowy tryb życia sprawia, że fizyczna aktywność zyskuje w Polsce coraz więcej amatorów, co można obserwować każdego dnia na ulicach, boiskach, kortach, halach, basenach a także – trampolinach. W dużych miejscowościach jak grzyby po deszczu wyrastają specjalne areny jumpingowe, a trampoliny są chętnie kupowane do przydomowych ogrodów. Czy wiesz, że można na tym zarobić? Dowiedz się, czym się zajmuje instruktor jumpingu i jak nim zostać.

Kurs jumping onlineInstruktor jumping

To jedno z najnowocześniejszych szkoleń w naszej ofercie, ponieważ odpowiada na bardzo aktualny trend. Zainteresowanie jumpingiem przekłada się na powstawanie kolejnych klubów, które potrzebują wykwalifikowanych instruktorów, mogących przekazać teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat skakania na trampolinie.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

Hop na trampolinę

Pierwsze trampoliny w kształcie i działaniu podobnym do współczesnych wynaleziono przed II Wojną Światową, a w latach 70. trafiły na rynek. Ich prawdziwą popularność w Polsce dostrzegamy jednak dopiero od kilku lat. Polacy masowo odkrywają zalety aktywności, która pozornie kojarzy się wyłącznie ze „śmiesznym skakaniem”.

Jako ciekawostkę warto przypomnieć, że entuzjastą ćwiczeń na domowej trampolinie był… prezydent Ronald Reagan, a dziś wiele celebrytek i fitnesserek poleca ten sport, zachęcając do jego uprawiania tak prywatnie, jak i w ramach zorganizowanych klubów. Dlaczego? Poznajmy najważniejsze korzyści płynące ze skakania na trampolinie.

Największe zalety fitness jumping

Jumping to aktywność na wskroś prozdrowotna. Przy wytężonym podskakiwaniu wzmacnia się układ krążenia, a tlen skuteczniej dociera do komórek całego organizmu. Dosłownie powiększa się pojemność płuc, a kondycja jest zauważalnie lepsza. Ciśnienie krwi się obniża, co przeciwdziała groźnym powikłaniom związanym z jego wysokim poziomek. Szpik jest zaś pobudzony do optymalnej produkcji krwinek.

Na fitness jumping chętnie zapisują się osoby, którym zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów. Spalanie rzędu 800-1000 kcal na godzinę powinno przekonać nawet największych leniuchów! Poza tym dzięki odpowiedniemu doborowi ćwiczeń można z łatwością modelować sylwetkę. Poprawie wyglądu i lepszemu samopoczuciu sprzyja również lepsza przemiana materii, którą poprawia aktywność na trampolinie. Wreszcie profesjonalne trampoliny pozwalają ćwiczyć bez zbędnego obciążenia dla mięśni – one się jedynie zdrowo wzmacniają, co ostatecznie powinno przekonać choćby do spróbowania swoich sił w świecie jumpingu.

Niestety, to nie dla wszystkich

Chociaż fitness jumping jest promowany jako aktywność i rozrywka nieznająca granic wieku, płci czy kondycji, istnieje kilka sytuacji, w których korzystanie z trampolin jest wykluczone lub w najlepszym razie niewskazane. Mowa przede wszystkim o:

  • ciąży,

  • dyskopatii,

  • osteoporozie,

  • zaburzeniach równowagi i koordynacji ruchowej,

  • zaawansowanych chorobach krążenia oraz stawów.

Co robić na trampolinie, czyli zabawa i korzyści w jednym

Oczywiście, wchodząc na trampolinę można po prostu oddać się swobodnej rozrywce i radości, ale jeżeli istnieje ku temu okazja, warto postarać się o bardziej zorganizowany trening, który, jak wskazaliśmy wyżej, przynosi naprawdę wiele korzyści. Skoordynowane ruchy pozwalają przeprowadzić trening, w którym znajdzie się miejsce na szybsze i wolniejsze podskoki, „bieganie” czy aerobik.

Taki trening jest nawet dziesięciokrotnie efektywniejszy niż jogging, ponieważ skoki i odbijanie się od elastycznego podłoża angażują więcej partii mięśni. Odprężenie i redukcja stresu to naturalne następstwo wysiłku podejmowanego w przyjemnych okolicznościach, bez konieczności podnoszenia ciężarów czy pokonywania dalekich dystansów.

Łatwo wyciągnąć wniosek: warto ćwiczyć na trampolinie, ale ze świadomością, jak robić to prawidłowo, nie tracąc energii na marne. Stąd duża popularność zorganizowanych treningów fitness jumpingu. Trenerzy w Polsce mają ręce pełne roboty, ponieważ brakuje wykwalifikowanej kadry, a popyt na kluby oferujące ćwiczenia na trampolinach rośnie. Wiesz już, do czego zmierzają te przemyślenia? Moda na jumping to szansa zarobku dla Ciebie! A przy okazji zachęta do regularnych ćwiczeń i świadomej pracy nad zdrową i atrakcyjną sylwetką.

Jak zostać instruktorem jumping fitness

Przede wszystkim najpierw należy spróbować samemu i osobiście się przekonać, czy jumping to dla Ciebie coś więcej niż fajna zabawa samodzielnie lub z przyjaciółmi. Jak w przypadku każdego sportu – instruktorami powinni zostawać pasjonaci i ludzie, którym dana aktywność przynosi prawdziwą frajdę i nigdy się nie nudzi. Skoro jest tak w przypadku piłki nożnej, hokeja na trawie czy jazdy konnej, nie może być inaczej z jumpingiem czy fitnessem jako takim.

Skoro jumping wychodzi Ci na tyle, że czujesz się na siłach do pokazywania go innym, pora pomyśleć nad zdobyciem potwierdzenia dla swoich predyspozycji i kompetencji. W tej branży nie trzeba być absolwentem AWF, żeby zrobić karierę jako trener w miejskim klubie. Bardziej liczą się pracowitość i chęć rozwoju, ale w samodzielny i mniej zorganizowany sposób.

Zamiast wieloletnich studiów, warto uzupełnić wiedzę teoretyczną poprzez udział w profesjonalnym szkoleniu. Dzisiejsze kursy są nastawione na maksymalną wygodę; można je zaliczać zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Dostęp, skądinąd tańszy niż w standardowym wariancie, do platformy e-learningowej zachęca do nauki w najbardziej dogodnym czasie – np. w podróży, okienku pomiędzy wykładami czy przed snem. Materiały dydaktyczne w multimedialnej formie to idealna droga do rozwoju merytorycznej wiedzy na temat trampolin.

Podczas kursu dowiesz się wszystkiego, co powinien wiedzieć instruktor. Weryfikacja następuje poprzez egzamin, a później… pozostaje jedynie odebrać dyplom i certyfikat, który zdecydowanie warto umieścić w swoim CV. Szkolenie można wykonać w formie tradycyjnej lub także w formie online (przez internet). Pełnowartościowy kurs jumping fitness wykonać można w firmie szkoleniowej Kar-Group, która oferuje szkolenia instruktorskie i trenerskie.

Ścieżka kariery

Z potwierdzonymi umiejętnościami instruktora jumpingu możesz rozwijać dalszą karierę. Wiele zależy od Twojej obecnej sytuacji zawodowej, a także miejsca zamieszkania. W dużych miastach nie brakuje klubów, w których można etatowo zajmować się szkoleniem innych. W mniejszych ośrodkach, gdzie nie ma takich obiektów, można spróbować dawać indywidualne lekcje w domach lub zainwestować i otworzyć swój własny klub. To oczywiście potężne wyzwanie, ale… wszyscy poprzednicy również przed nim stawali i, jak widać, opłacało się.

Istnieje także alternatywny wariant, polegający na zbudowaniu kariery w oparciu o media społecznościowe i potężny zasięg filmów oraz materiałów coachingowych. Analogicznie do kariery fitnesserek czy trenerów z siłowni, możesz spróbować wykorzystać Facebook, Instagram, YouTube czy Snapchat, żeby zbudować sobie rzeszę fanów i podopiecznych na odległość. W każdym z wymienionych przypadków certyfikat ukończonego kursu dla instruktorów pomaga w zbudowaniu wiarygodnego wizerunku profesjonalisty.

Przykład z trampoliny

Jedną z technik znaną w świecie jumpingu jest tzw. „frog” czyli żaba. Te sympatyczne zwierzątka są na ogół kojarzone ze skakaniem, więc nazwa to nie przypadek. Co więcej, technika „frog” pozwala rozwijać wszystkie partie ciała, a przy okazji wzmacnia pracę serca. Wysiłek uprzyjemnia muzyka, pod którą układa się coś w rodzaju układów choreograficznych. Czego tu nie ma! Podskoki, pompki, przysiady, brzuszki… Wszystko jak na treningu kardio, tyle że na miękkim, elastycznym podłożu, który weryfikuje pojęcie o grawitacji.

Nie zapominaj, że każdy trening, który prowadzisz dla siebie lub innych, powinien kończyć się łagodnym rozciąganiem i wyciszaniem. Zapominanie o tym elemencie jest częstą przyczyną kontuzji, szczególnie wśród niedoświadczonych i początkujących sportowców. Ćwiczenia poza domem, w klubach mają przewagę szerokiej dostępności do dodatkowego sprzętu, ułatwiającego wydajną rozgrzewkę i bezpieczne zakończenie treningu.

Jak zachęcić kogoś mało aktywnego do ćwiczeń na trampolinie? Cóż, warto zacząć od długiej listy niewątpliwych i udowodnionych naukowo efektów. Poza tym trudno o wydajniejszy trening, który daje takie spalanie i takie zaangażowanie dosłownie wszystkich partii ciała, przy jednoczesnych korzyściach dla koncentracji czy koordynacji ruchów. Bez zbędnego nadwyrężania, w zabawnej, luźnej atmosferze… W końcu któż z nas się nie uśmiechnie, gdy trampolina podrywa w górę, a całe otoczenie na sekundę obserwuje się z lotu ptaka?

Podsumowując:

  • Poznaj jumping – jedną z najciekawszych form współczesnego fitnessu.

  • Jeżeli pragniesz zarobić na tej pasji – ukończ kurs dla instruktorów.

  • Pokieruj karierą, znajdując zatrudnienie w klubie, prowadząc własne zajęcia lub działając w Internecie.

Wysokich lotów!

Zapraszamy na kursy dla instruktorów w Kar-Group

Kursy trenerskie i instruktorskie / stacjonarnie i online

 

Polecamy artykuł + darmowy ebook

Kursy sportowe – sport potrzebuje profesjonalistów !

 

Autor: Karol Leszczyński

Firma Szkoleniowa Kar-Group

Rating: 10.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.