Kurs cyberbiezpieczeństwa – darmowa próbka szkolenia

Kurs cyberbiezpieczeństwa – odbierz darmowy materiał !

Rozwój cyfrowych technologii wiąże się nie tylko z wieloma udogodnieniami (jak chociażby możliwość odbywania kursów online), ale również zagrożeniami, które przybierają coraz bardziej niepokojące formy. Coraz częściej zorganizowani przestępcy, a nawet agresywne państwa stosują swoistą przemoc za pośrednictwem Internetu. Kogo potrzebujemy? Specjalistów od cyberbezpieczeństwa, którzy zapewnią ochronę kluczowych systemów informatycznych, a co za tym idzie, stabilność państwa i komfort jego mieszkańców.

Kurs cyberbiezpieczeństwa

Pobierz próbkę szkolenia

Dla kogo ten kurs

Warto zauważyć, że temat cyberbezpieczeństwa wprowadza się nawet na studia wyższe, ale dla wielu osób doskonałym startem będzie odbycie profesjonalnego kursu. W naszej firmie – Kar Group – zrobisz to w korzystnej cenie i bez konieczności wychodzenia z domu, od początku do końca przez Internet.

Mogą z niego skorzystać wszyscy, którzy interesują się tematem cyberbezpieczeństwa, nie tylko ze względu na zawodowe obowiązki i chęć rozwoju, choć to z pewnością podstawowa motywacja. Jak podkreślamy, kursy Kar-Group są dla każdego, ale ten konkretnie polecamy m.in. przedsiębiorcom, kadrze kierowniczej, specjalistom w zakresie compliance, audytorom i kontrolerom czy pracownikom sektora IT. Nie pozwól, by hakerzy zagrozili organizacji, z którą masz coś wspólnego. Nabądź wiedzę, która zostanie poparta odpowiednim certyfikatem.

Przebieg kursu cyberbezpieczeństwa

Kurs cyberbiezpieczeństwa
Kurs cyberbiezpieczeństwa

Po rejestracji lub zalogowaniu się na stronie i wykupieniu kursu otrzymujesz dostęp do specjalnej platformy e-learningowej, która pozwala zapoznawać się z materiałami szkoleniowymi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wyświetlasz je sobie na komputerze albo urządzeniu mobilnym lub po prostu drukujesz i czytasz wszędzie, gdzie i kiedy tylko możesz, na przykład w drodze do pracy, przed snem lub w podróży. Na samodzielne przygotowanie do egzaminu masz maksymalnie 60 dni. Pytania, które pojawiają się w ramach podsumowania, dotyczą tylko i wyłącznie materiału, który pojawił się w ramach szkolenia. Do zdania potrzeba przynajmniej 70% poprawnych odpowiedzi. W razie niepowodzenia, przewidziana jest darmowa poprawka. Za zdanie szkolenia otrzymuje się certyfikat oraz inne dokumenty potwierdzające fakt ukończenia; nie znajduje się na nich informacja, że kurs był internetowy. Podsumowując: uczysz się w swoim tempie i zdajesz na przejrzystych zasadach. W wolnym czasie poszerzasz CV o wartościowy dokument potwierdzający kompetencje z bardzo aktualnej dziedziny, jaką jest cyberbezpieczeństwo.

Zalecana lektura nieobowiązkowa:

  • Dawid Farbaniec: „Cyberwojna. Metody działania hakerów”;

  • Maciej Szmit, Marek Gusta i Mariusz Tomaszewski: „101 zabezpieczeń przed atakami w sieci komputerowej”;

  • Arkadiusz Bednarski: „Opanować czas”;

  • Witold Wójtowicz: „Sukces a praca”.

Zakres kursu – tematyka

Wprowadzenie

Kurs rozpoczyna się od wprowadzenia w świat cyberbezpieczeństwa – przede wszystkim poprzez opis sieci komputerowej.

Cyberprzestrzeń

Nie sposób rozmawiać o cyberbezpieczeństwie, jeśli nie przeanalizuje się definicji samej cyberprzestrzeni, korzystając z różnych dostępnych ujęć. Trzeba także pamiętać o kluczowej sprawie – bezpieczeństwie całego państwa. Jak to możliwe, że grupa hakerów może sparaliżować największe narodowe instytucje? Odpowiedź poznasz już na początku szkolenia.

Definicje bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni

Tu również nie trzeba wiele dodawać. Kursanci poznają różne definicje bezpieczeństwa dobrane specjalnie pod kątem omawianych zagadnień – bardzo aktualnych i nowoczesnych.

Strategia cyberbezpieczeństwa w Polsce

Ten moduł jest poświęcony krajowemu programowi rozpisanemu na lata 2016 – 2020. Dowiadujesz się, jak funkcjonują struktury cyberbezpieczeństwa i co zrobiono, aby nasz kraj był lepiej chroniony przed atakami zorganizowanych hakerów, nierzadko wynajmowanymi w ukryciu przez obce państwa. W tej części pojawiają się wątki wolności i praw w wirtualnym świecie. Mowa jest o polityce krajowej i międzynarodowej, jak również wewnętrznych uwarunkowaniach dla tego segmentu. Jak zbudowany jest system, który obowiązuje nad Wisłą? Jakie zadania stoją przed ministrem właściwym do spraw informatyzacji? Podana jest także wiedza na temat roli NC Cyber, klastrów bezpieczeństwa czy wątków edukacyjnych. Nie jest tajemnicą, że jakość ochrony w dużej mierze zależy od wykwalifikowanych kadr. Biorąc udział w szkoleniu zdobywasz wiedzę pożyteczną dla całego społeczeństwa. Możesz także dołożyć cegiełkę w zakresie edukacji innych. Moduł obejmuje bardzo szeroki zakres – dotyka także programu Złota Setka, systemów monitorowania, koordynacji działań, współpracy uczelni wyższych czy instytucji publicznych.

Cyberprzestrzeń jako zagrożenie dla dzieci i młodzieży

Do tej pory skupialiśmy się na cyberbezpieczeństwie państwa, ale nie zapominajmy, że bardzo ważna jest ochrona najmłodszych. Dziś nawet dzieci posiadają praktycznie nieograniczony dostęp do Internetu – w tym stron o wyjątkowo niebezpiecznym charakterze. Poza tym – od samego świata cyfrowego można wpędzić się w groźne uzależnienie. Lepiej zgromadzić wiedzę, która ochroni najmłodsze pokolenie na tyle, ile się da.

Cyberprzestępczość i nadużycia

W tym dziale przedstawiana jest wiedza dotycząca stricte przestępczych działań z wykorzystaniem cyfrowych narzędzi. Na czym polega zagrożenie związane z zakupami online, szyfrowaniem, phishingiem, bankowością w sieci, aukcjami, SPAMem, złośliwym oprogramowaniem, botami, dyskami USB czy dostępem do sieci WiFi? Jeżeli nie wiesz – poznasz odpowiedź na kursie Kar-Group.

Sposoby na ochronę

Swoistym podsumowaniem kursu o bardzo praktycznym charakterze jest część poświęcona takim metodom ochrony przed hakerami, jak stosowanie oprogramowania antywirusowego, firewalli, filtrów rodzicielskich, aktualizacji, kopii zapasowych, haseł czy ustawień prywatności.

Czy ten kurs jest dla Ciebie? Jeżeli wiele godzin spędzasz przed komputerem, a świat cyfrowy łączy się z Twoją prywatnością i karierą zdecydowanie tak…!

http://szkolenia-kargroup.eu/wp-content/uploads/2015/09/Kurs-Specjalista-Cyberbezpiecze%C5%84stwa.jpgSpecjalista Cyberbezpieczeństwa

Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym. Szkolenie z zakresu cyberbezpieczeństwa, opisuje największe zagrożenia cyber ataków oraz sposoby zabezpieczania się przed nimi. Szkolenie polecamy szczególnie: właścicielom firm, którzy chcą powiększyć swoją wiedzę w zakresie cyberbezpieczeństwa

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

 

 

 

 

fraza kluczowa artykułu: Kurs cyberbiezpieczeństwa, szkolenie cyberbezpieczeństwa, Kurs cyberbiezpieczeństwa, szkolenie cyberbezpieczeństwa, Kurs cyberbiezpieczeństwa, szkolenie cyberbezpieczeństwa, Kurs cyberbiezpieczeństwa, szkolenie cyberbezpieczeństwa, Kurs cyberbiezpieczeństwa, szkolenie cyberbezpieczeństwa

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.