Jak zmienić pracę ? Poznaj 4 kroki, bez których nie powinieneś tego robić

Jak zmienić pracę

Jak zmienić pracę ?

Poznaj 4 kroki, bez których nie powinieneś tego robić

Myślisz jak zmienić pracę, planujesz zmianę pracy? W dzisiejszych czasach takie zachowanie w ogóle nie dziwi, statystycznie czeka Cię to jeszcze co najmniej kilka razy. Mimo wszystko to bardzo ważna decyzja, dlatego warto się odpowiednio przygotować. Poznaj 4 kroki, bez których nie powinieneś jej podejmować!

1. Przemyśl wszystkie aspekty

Po pierwsze, gruntownie przemyśl swoją decyzję. Czym się kierujesz? Jeżeli nie jest to coś zasadniczego, np. konieczność przeprowadzki, co ma największy wpływ na chęć zmiany zatrudnienia? Respondenci wielu badań wskazują, że w nowej pracy szukają inspiracji, nowych perspektyw, zwiększenia kwalifikacji, nauki i rozwoju oraz, oczywiście, wyższych zarobków. Ideałem byłoby, gdyby nowa praca spełniała te wszystkie kryteria, ale bądźmy realistami – nie zawsze jest to możliwe.

Czy na pewno nie ryzykujesz zbyt wiele? Jak decyzja o zmianie zatrudnienia wpłynie na funkcjonowanie Twojej rodziny? Czy są czynniki, które nie pozwalają Ci dłużej pozostać w dotychczasowym miejscu pracy? Na te oraz inne pytania musisz sobie spokojnie odpowiedzieć, żeby mieć pewność, że zmiana zatrudnienia jest naprawdę dobrym krokiem. Tu nie ma miejsca na przesadną spontaniczność.

2. Zadbaj o CV

Jeżeli zaczynasz poszukiwania nowej pracy, to najlepszy moment na poprawienie swojego CV – zarówno w węższym, wizualnym znaczeniu, jak i szerszym, dotyczącym jego zawartości. Dokument, który kilka lat temu przykuł uwagę rekrutera, dziś może być totalnie passe. Dlatego spędź trochę czasu na graficznym wygładzeniu wszelkich detali.

Czcionka, zdjęcie, układ informacji – wszystko ma znaczenie. Istnieje wiele poradników, jak napisać idealne CV. Jeżeli nie masz rozwiniętych umiejętności projektowania, skorzystaj z szablonów, ale pamiętaj – tylko prawda, tylko konkrety, tylko informacje niezbędne w stosunku do danej oferty pozwolą Ci zdobyć zadowalające pracę na dłuższy czas.

Jeżeli spoglądasz w swój życiorys i brakuje w nim kierunkowego wykształcenia, możesz w przyspieszonym tempie nadrobić ewentualne braki. Jak to zrobić? Zapisz się na jedno ze szkoleń, które gwarantują uzyskanie ciekawego certyfikatu, np. instruktora lub specjalisty w wybranej dziedzinie. Wykonanie takiego kursu jest możliwe także za pomocą platformy internetowej, dlatego zrobisz to w wolnym czasie i niskim nakładem, często w cenie zaledwie kilkuset złotych. Twoje CV od razu zacznie wygląda

lepiej!

3. Zbadaj rynek pracy

Rynek pracy ulega nieustającym przeobrażeniom. Specjaliści gwałtownie poszukiwani 10 lat temu mogą dziś mieć duże problemy ze znalezieniem zatrudnienia i odwrotnie – branże, które niegdyś były niszowe, dziś stanowi przepustkę do ogromnych zarobków. Są też zawody i stanowiska, które tradycyjnie oznaczają łatwość w znalezieniu pracy i ciekawą pensję.

Sprawdź, jakie jest zapotrzebowanie na Twoje usługi. Może to właściwy moment na przebranżowienie? Ile jesteś w stanie dostać w innych firmach? Czy na pewno masz gwarancję zatrudnienia z tym doświadczeniem? Lepiej znaleźć na to wszystko odpowiedzi przed zwolnieniem się z dotychczasowego stanowiska.

4. Zadbaj o wizerunek

Jak zmienić pracęKażdy z nas buduje swój wizerunek, nawet gdy nie jest osobą publiczną. Choćby poprzez media społecznościowe wiele o sobie komunikujemy. Wiedzą o tym pracodawcy, dlatego dziś czasami bardziej od wykształcenia interesują ich prywatne profile na Facebooku czy Instagramie aplikujących osób.

To najlepszy moment na gruntowny porządek na Facebooku. W Internecie nic nie ginie, ale lepiej postarać się ukryć jak najwięcej niesprzyjających w zatrudnieniu treści – np. kontrowersyjnych, wulgarnych lub stanowiących pole do błędnej interpretacji.

Poza tym może czas na delikatną zmianę wyglądu, przyzwyczajeń, stylu życia? Uprawianie sportu, dieta czy poszukiwania nowych zainteresowań uwalniają motywację, a ta sprzyja lepszym poszukiwaniom pracy. Przekonaj się, że efektywność zaczyna się od drobnych kroków, a każdy moment jest dobry na zmianę, która czyni Cię szczęśliwszym człowiekiem.

4. Stale się rozwijaj

Już teraz polecamy szereg darmowych szkoleń online

1. Kurs administracja publiczna i samorządowa
2. Jak i gdzie pozyskać Klienta ?
3. Kurs Marketing i Reklama
4. Jak być dobrym rodzicem ? Poradnik + TEST
5. Poradnik dietetyczny
6. Psychologia psa
7. Jak schudnąć – poradnik video

 

 

Autor: Karol Leszczyński

Przeczytaj artykuł:

Jak dorobić – sposoby na zarabianie w wolnym czasie

Jak zarabiać na hobby i realizować marzenia + darmowy ebook

Jak zarabiać na hobby i realizować marzenia + darmowy ebook

Fraza kluczowa: Jak zmienić pracę, Jak zmienić pracę, Jak zmienić pracę, Jak zmienić pracę, Jak zmienić pracę, Jak zmienić pracę, Jak zmienić pracę, Jak zmienić pracę, Jak zmienić pracę, Jak zmienić pracę, Jak zmienić pracę, Jak zmienić pracę, Jak zmienić pracę, Jak zmienić pracę,

Rating: 10.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.