Jak szkolić pracowników ?

Jak szkolić pracowników

Jak szkolić pracowników ?

Istnieje wiele szkół zarządzania i motywacji, dlatego nie sposób zawrzeć wszystkich koncepcji w jednym, siłą rzeczy esencjonalnym wpisie. Podjęliśmy się jednak zebrania w tym miejscu kluczowych porad mających zwiększyć efektywność pracowników. W końcu ich rozwój to korzyść dla Twojego biznesu. Dowiedz się, jak się o niego zatroszczyć.

1. Zarobki

Jak wiadomo, pieniądze są jednym z kluczowych czynników w procesie rekrutacji, a później utrzymywania pracownika przy firmie. I od tego są wyjątki, ponieważ na pewnym etapie zarobki są tak wysokie, że niektórych zaczynają interesować przede wszystkim możliwości rozwoju czy robienia ciekawych rzeczy. Nie bez powodu znamy historie osób, które porzuciły świetnie opłacane stanowiska na rzecz zawodów, które przynoszą niższe zyski, ale dają o wiele więcej satysfakcji. Wróćmy jednak do kwestii motywacji pieniędzmi.

Założenie, że w pierwszej kolejności nagradza się za konkretne osiągnięcia (np. premiami za kluczowe projekty), a także za lojalność, wydaje się logiczne. Pracowników może drażnić fakt, że nowo przyjęci zarabiają z miejsca więcej niż osoby, które działają dla firmy od dłuższego czasu lub nawet od samego początku, angażując się w jej rozwój całym sercem.

Żaden przedsiębiorca nie jest w stanie nieustannie podwyższać pensji, zresztą nie ma to większego sensu pod względem motywacji. Jednak gdy firma wydaje nadwyżkę na wszystko, co tylko możliwe (wizualne remonty, sponsoring, dodatkowe działania), a zapomina o choćby symbolicznych podwyżkach, coś jest nie tak… To zdecydowanie działa na pracowników demotywująco – pamiętaj o tym jako pracodawca.

2. Rozwój osobisty

Możesz zapewnić swojej firmie efektywnych pracowników, jeżeli stawiasz na ich rzeczywisty rozwój osobisty. To znaczy, że nie myślisz wyłącznie kryteriami zarobków czy kontroli, ale patrzysz również na ich perspektywy na przyszłość.

Jak dbać o rozwój pracownika? Na pewno stawiając na edukację. Jeżeli chce i może studiować kierunek, który pasuje do profilu działalności firmy – wesprzyj te dążenia. Kolejnym świetnym pomysłem są profesjonalne szkolenia i kursy. Co więcej, możesz na nie otrzymać dofinansowanie ze środków publicznych. Nawet 100% środków jest do odzyskania. A pracownik? Staje się lepszy i czuje, że zdobył kolejną kompetencję.

Boisz się, że kursy i szkolenia obrócą się przeciwko Tobie? Ty zainwestujesz, a pracownik przy pierwszej lepszej okazji poszuka ciekawszej pracy? Nie myśl w ten sposób. Zgoda, takie sytuacje się zdarzają, ale rezygnując całkowicie z rozwoju pracowników. popełniasz podstawowy błąd. Błąd, przez który wielu szefów przypłaca kompletnym niezadowoleniem pracowników. Sprzyjając ich rozwojowi, pokazujesz, że zależy Ci na nich samych jako ludziach, a nie tylko na wypracowanych przez nich zyskach.

3. Wyzwania i odpowiedzialność

Na motywację i atmosferę w zespole wpływa połączenie kontroli ze swobodą. Wzajemny szacunek musi iść w parze z organizacją i dyscypliną. Krótko mówiąc – jak zawsze szukamy złotego środka. Jak w takim razie rozwijać pracowników, a jednocześnie na tym zyskiwać?

Staraj się wykorzystywać ich indywidualne predyspozycje, pasje i kompetencje. Jeżeli widzisz, że ktoś ma świetne pomysły – zaproś go do wspólnej pracy koncepcyjnej, być może okaże się innowatorem.

Nie zapominaj, że wiele firm na rynku doskonale zgłębiło sztukę dbania o rozwój i motywację pracowników. Jeżeli poprzestajesz na etapie wydawania poleceń, zalegania z wypłatami, opryskliwych komentarzy i sztampowych procedur – jesteś pracodawcą przeniesionym jakby z innych czasów.

Postaw na szkolenia, nowoczesną komunikację i indywidualne spojrzenie na każdego pracownika. Wkrótce zauważysz, że nie tylko premia pobudza do lepszej pracy. A zresztą… może szkolenia zaczniesz od siebie? Nie brakuje przecież kursów nowoczesnego zarządzania zespołem! Takiej nauki możesz się podjąć nawet przez Internet, a efekt będzie naprawdę zadowalający.

Jak szkolić pracowników przez internet ?

Chcemy polecić kursy i szkolenia w Kar-Group. Oferowane kursy respektowane są w Urzędach Pracy. Odbyty kurs pomaga przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej i składaniu wniosku o dofinansowanie z UP. Kursy dają możliwość uzyskania certyfikatów i dyplomów potwierdzających odbycie szkolenia. Szkolenie przeprowadzane są w formie stacjonarnej oraz

Kursy techniczne

Kursy  doszkalające

Kursy sportowe

Rating: 10.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.