Jak rozpalić ogień w lesie ? jak rozpalać krzesiwem ? poradnik VIDEO

Jak rozpalić ogień w lesie ?

Jak rozpalić ogień ? Ogień którego znamy wydaje się nam powszedni, jednak w sytuacjach survivalowych ogień to nie tylko środek służący do ogrzewania, przyrządzania pożywienia i ochrony przed zwierzętami. Jego obecność jest niezwykle ważna ze względu na psychologię przetrwania.

Daje nam poczucie ciepła (metaforycznego) i bezpieczeństwa, przywołuje skojarzenia związane z domem i wspólnotą, wpływając tym samym pozytywnie na nasze samopoczucie, motywację i kondycję psychiczną. Przebywanie w pobliżu ogniska i wpatrywanie się w jego płomienie wywołuje w nas specyficzne odczucia, nastraja do wspomnień, marzeń, refleksji…

Jak rozpalić ogień ? / Podpałka

Techniki survivaluPierwszym krokiem krokiem przy rozpalaniu ognia, o który musimy się zatroszczyć jest właściwa podpałka, czyli łatwopalny materiał, ułatwiający zapalenie się paliwa właściwego. Podpałka powinna cechować się przede wszystkim łatwopalnością.

Ro znaczy. że albo powinna palić się nawet w sytuacji, gdy jest zawilgocona (podpałki syntetyczne) albo być dostatecznie sucha tak, aby proces palenia przebiegał bez zakłóceń. Ponadto powinna dawać jak najwyższą możliwą temperaturę i palić się możliwie jak najdłużej.

Poniżej materiały video z niektórymi technikami podpalania ognia:

Jak rozpalić ogień ?

Chcesz więcej filmów z zakresu survival ?

Za subskrybuj nasz kanał

jak rozpalić ogień

Wykonaj pełnowartościowy kurs instruktor Survival !

Jak rozpalić ogień

Kurs Instruktor Survival
Kursant podniesie umiejętności na kursie doszkalającym. Dodatkowo CERTYFIKAT ukończenia kursu, w języku polskim i angielskim.  Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu kursant otrzymuje dokumenty Instruktor Survival

Cena kursu online: 550.00 PLN       zapisz się          struktura kursu

Cena kursu stacjonarnego: 1100.00 PLN

 

Życzymy owocnej nauki w dobrym nastroju !

Tylko dla chętnych osób, jest możliwość zdania egzaminu i otrzymania dokumentów potwierdzających dobycie szkolenia. Oferowane kursy respektowane są w Urzędach Pracy. Odbyty kurs pomaga przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej i składaniu wniosku o dofinansowanie z UP. Kursy dają możliwość uzyskania certyfikatów i dyplomów potwierdzających odbycie szkolenia. Firma szkoleniowa Kar-Group prowadzi kursy w formie e-learningu oraz w trybie stacjonarnym. Nasze szkolenia pogrupowane na kursy, rozwoju osobistego, doszkalające, menadżerskie i gastronomiczne, sportowe trenerskie i instruktorskie. Prowadzimy także blog ekspercki o edukacji i rozwoju.

 

 

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.