Jak pozyskać Klienta – darmowe szkolenie

Jak pozyskać Klienta
Jak pozyskać Klienta

Jak pozyskać Klienta – darmowe szkolenie w Kar-Group (odbierz teraz)

Niezależnie od tego, czym się zajmujesz, Twoje przedsiębiorstwo ma szanse rozwoju i sukcesu finansowego wyłącznie pod warunkiem dopływu i utrzymywania przy sobie klientów. To nie jest łatwe, ale z drugiej strony – nie powinno przerażać. Każda branża rządzi się swoimi prawami, ma swoją specyfikę. Ale niezależnie od tego, czym się zajmujesz, sprawdź skuteczne i uniwersalne porady gdzie szukać i znajdować klientów. Więcej wiedzy na ten temat zgłębisz w ramach darmowego kursu Kar Group.

Jak pozyskać Klienta (pobierz materiał)

1. Internet

W dzisiejszych czasach klientów niemal w każdej branży szuka się przez Internet. Z sieci korzystają nawet nie miliony, a miliardy osób na całym świecie. Oczywiście nadal istnieje zjawisko cyfrowego wykluczenia, ale z roku na rok na świecie pojawiają się ludzie, którzy nie mają prawa pamiętać „analogowych” czasów, w których nie było stron www, portali społecznościowych, aplikacji, usług mobilnych…

Internet stworzył niewyobrażalne perspektywy promocji dla każdego przedsiębiorcy. Z dobrodziejstw sieci może skorzystać tak osiedlowa fryzjerka, jak międzynarodowa korporacja. Może zyskać niewielki sklep z płytami winylowymi i duża wytwórnia muzyczna marząca o podboju zagranicznych rynków. Może, ale nie musi. I w tym jest cały ambaras, żeby skutecznie wykorzystywać dostępne, często całkowicie darmowe narzędzia.

Klientów trzeba umieć szukać, a od szukania są… internetowe wyszukiwarki. Są takie miejsca, w których prawdopodobieństwo spotkania klienta są dużo większe – np. tematyczne fora, grupy na Facebooku. By poszerzać zasięg swojej działalności przez Internet, trzeba umieć patrzeć na sieć oczami potencjalnego zainteresowanego. Wiedzieć, jakie frazy wpisuje na klawiaturze. Reklamować się na stronach, które przegląda.

By podbić Internet jako przedsiębiorca musisz zacząć korzystać z nowoczesnej, ale wcale nie tak strasznej wiedzy o content marketingu czy social media. By zarabiać na Internecie, najpierw trzeba zrozumieć, jak on działa. To nie tylko przydatne, to również ciekawe. Dlatego nie trać czasu i zacznij szukać nowych klientów przez Internet. Zrób to umiejętnie dzięki wiedzy zdobytej między innymi w materiałach szkoleniowych Kar-Group.

2. Najbliższe otoczenie

Jako przedsiębiorcy czasami wybiegami myślami na obce rynki, wyobrażamy sobie ekspansję na dużą skalę, chcemy wciąż poszerzać zakres działań, a zapominamy, że najciemniej świeci pod latarnią, że czasami wystarczy rozejrzeć się wokół, by dostrzec najlepsze możliwości.

Twoi klienci być może są tuż obok. W tym samym regionie, na tym samym osiedlu. Pytanie, co zamierzasz z tym zrobić. Reklama o ogólnopolskim zasięgu jest Ci zbędna, wystarczy ograniczyć ją do najbliższego rejonu. Zacznij myśleć o lokalnej społeczności, poczuj solidarność z innymi ludźmi. Wiesz, czym jest CSR? Biznesem społecznie zaangażowanym. Zrób coś dla ludzi dookoła, a wypromujesz się jako przedsiębiorca, który dba o swoich, jest godzien zaufania, warty polecenia. Skup się na miejscu, w którym czekają Twoi klienci. Wtedy nie będziesz narzekać na ich brak.

3. Wszędzie tam, gdzie są

Kontynuując myśl z poprzedniego akapitu, potencjalni klienci są tam… gdzie są. Jako przedsiębiorca musisz ich szukać, znajdować i dopiero pozyskiwać. Czasami wymaga to poznania osiedla, innym razem wielu godzin spędzonych w Internecie. Są jeszcze targi, szkolenia, konferencje… wszystko zależy od specyfiki branży.

Gdy firmie nie idzie, nie narzekaj na klientów, którzy jeszcze do Ciebie nie dotarli. Być może w ogóle nie mieli okazji o Tobie usłyszeć, prawda? Zastanów się, co jeszcze zrobić, by usprawnić komunikację, by zwiększyć efektywność promocji. Pamiętaj, że to wymaga nieustannego poszerzania wiedzy. Dzięki darmowemu kursowi Kar-Group masz szansę rozwinąć się w kolejnym obszarze, nie inwestując w to nic oprócz wolnego czasu. Nie przegap tej okazji!

Pobierz teraz

11

 

fraza kluczowa artykułu: Jak pozyskać Klienta, gdzie pozyskać klientów, Jak pozyskać Klienta, Jak pozyskać Klienta, Jak pozyskać Klienta, Jak pozyskać Klienta, jak szukać klientów w internecie, Jak pozyskać Klienta, gdzie pozyskać klientów, jak szukać klientów w internecie, Jak pozyskać Klienta, gdzie pozyskać klientów, jak szukać klientów w internecie

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.