Projektowanie ogrodów – zawód dla ludzi z pasją i wyobraźnią

Kurs projektowanie ogrodów – zawód dla ludzi z pasją i wyobraźnią

Plan of garden landJakie predyspozycje trzeba mieć, by pracować jako projektant ogrodów? Jakie uprawnienia są niezbędne do wykonywania tego zawodu? Dlaczego w tym zawodzie trzeba mieć wyobraźnię i dobrą pamięć? Na jakie zlecenia jest popyt?

Zdolności plastyczne to cecha pożądana u projektanta ogrodów, na tym kierunku jest dużo zajęć malarskich, rysunkowych, a także prac konstrukcyjnych. Z kolei wyobraźnia przestrzenna okaże się nieoceniona nie tylko podczas wykonywania projektów, ale także na zajęciach z geodezji i do zaliczenia geometrii wykreślnej.

Studia czy szkolenie?

Do wykonywania pełnoprawnych projektów konstrukcyjnych, np. altan, tarasów niezbędny jest dyplom architekta krajobrazu, który uzyskasz po ukończeniu studiów. Brak studiów nie przekreśla realizowania się w tym zawodzie. Jeśli pasjonują cię rośliny, lubisz rysować i planować przestrzeń, możesz zdobyć uprawienia na kursie i wynająć inżyniera budownictwa do wykonania prac konstrukcyjnych.

Warto ukończyć studia, gdzie nauczysz się polskich i łacińskich nazw roślin, poznasz biologię roślin, co ważne jest w określaniu, czy dany gatunek jest kwasolubny – nie można posadzić go na glebie zasadowej! Na studiach zgłębisz tajniki biologii i chemii, a także dozowania nawozów i odpowiedniego nawadniania roślin. Pomyłka może wiązać się z ogromnymi stratami finansowymi.

Kto będzie twoim klientem?

Projektowanie ogrodów możesz wykonywać na zlecenie:Green park, garden and forest landscape icons

- prywatnych klientów stawiających dom z ogródkiem, w którym chcą organizować eleganckie przyjęcia

- na zlecenie gminy lub miasta, gdy trzeba zaaranżować park

- projektant ogrodów znajdzie zatrudnienie przy obiektach handlowych i usługowych, a także przed siedzibami firm

- na nowo powstałych osiedlach, przy szkołach i przedszkolach

- przy promenadach i centrach handlowych

Jak wyróżnić się na rynku?

W branży projektowania ogrodów klienci cenią kompleksowe usługi, a zatem nie tylko projekt, ale również posadzenie roślin i pielęgnację ogrodów.

Jak stawiać pierwsze kroki w zawodzie?

Jeśli chcesz założyć własną firmę, miej świadomość, że wiąże się to ze sporą inwestycją w maszyny, ale możesz podjąć współpracę z firmą, której przedstawisz projekt, a ona zajmie się wykonaniem. Aby zdobyć doświadczenie, zatrudnij się w biurze projektowym, w którym będziesz odpowiedzialny za wykonywanie projektów, ale nie za marketing, sprawy formalne, czy pozyskanie klientów. Projekty możesz wykonywać zdalnie z domu, niezbędna jest znajomość programu dla architektów AutoCAD.Mann macht Ausbildung beim Gärtner in Gärtnerei

Projektowanie ogrodów to zawód dla ludzi z pasją, kreatywnych, utalentowanych i posiadających wiedzę oraz doświadczenie w branży.

Marta Szyszko

Firma Szkoleniowa Kar-Group

 

9 Comments

  1. Pracuje w tym zawodzie,polecam,praca może nie jest bardzo lekka ale także bez przesady,warto także zainteresować się założeniem działalności i powoli zanim złoży się np wniosek na dofinansowanie,bardzo rzetelnie rozejrzeć na lokalnym rynku co daje i co potrafi zrobić konkurencja i do przodu..POLECAM!

      • My Grandfather (W K Burns SD 17604) was part of the RCAF Postal Corps. He was killed by a drunk driver in Rastatt Germany November 28, 1957. I’m assuming he would have been posted to the base at the Chateau de Mercy, and would have visited the 4 wings from there. My father was very young when his dad passed away, so not a whole lot of I for was given/remembered. I know that the funeral procession started at the chateau, but I’m looking for ANY info (good or bad) regarding my Grandfather. Thank YouMatt Burns1790 Aldersbrook RdLondon, ON N6G 3E4

    • December 14, 2011 – 6:08 am This is a great post that still holds up even though its a few years old. I didn’t realize that at first, but when I saw the comments I noticed the date. Then it got me thinking about how often search engines change, but how consistent the core SEO fundamentals have been. I’ll be bringing a copy of this pyramid to my next meeting. A good weapon against flavor of the month discussions. Thanks Matt!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*