Najlepsze firmy szkoleniowe – Czym się wyróżniają ?

ranking firm szkoleniowych,najlepsze firmy szkoleniowe,firmy szkoleniowe ranking

Najlepsze firmy szkoleniowe – Czym czym wyróżniają ?

Studia i standardowa drogi edukacji to jedno, ale możliwość zdobywania dodatkowych kompetencji – drugie. Wiele osób decyduje się na odbycie kursów w profesjonalnych firmach szkoleniowych. W tym wpisie zastanawiamy się, czego można oczekiwać od organizatorów komercyjnych szkoleń. Przy okazji pojawiają się najważniejsze korzyści wypływające z inwestycji w rozwój osobisty.

Najlepsze firmy szkoleniowe / na co zwracać uwagę

Oceniając firmy szkoleniowe zwracaj uwagę na:

  • regulamin szkoleń;

  • wysokość cen;

  • zawartość pakietu dla absolwentów (np. dyplom + certyfikat + statuetka);

  • możliwość otrzymania certyfikatu w języku obcym;

  • transparentność przedsiębiorstwa;

  • program kursu;

  • możliwość uzyskania dofinansowania;

  • warunki zaliczenia;

  • lokalizację siedziby (w przypadku nauki stacjonarnej).

1. Nauka w trybie stacjonarnym i online

Klasyczne szkolenia kojarzą się jednoznacznie – z nauką przypominającą powrót do szkolnej lub akademickiej ławki. I faktycznie, wiele firm organizujących kursy, szczególnie w większych miastach, stawia na spotkania we własnych siedzibach lub wynajętych przestrzeniach dostosowanych do nauki. W pewnych branżach nie sposób przekazać wiedzy inaczej, niż w bezpośrednim kontakcie, dlatego taką formę oferowano dawniej, oferuje się dziś i będzie oferować w przyszłości. Niewątpliwie dobrze jest spotkać się z nauczycielem twarzą w twarz, wymienić opinie, zadać pytania „na gorąco”, nawiązać ciekawe kontakty i relacje, nie tylko towarzyskie, ale i biznesowe.

Jednak nowoczesne firmy szkoleniowe nie ograniczają się wyłącznie do tego typu działalności. W ofercie np. Kar-Group znajdują się kursy przeprowadzane online, przez Internet, na platformach e-learningowych. Co ciekawe, są one znacznie tańsze w stosunku do tradycyjnych, co stanowi dodatkowy atut. Nic dziwnego – w końcu wysiłek firmy sprowadza się do przekazania wartościowych źródeł i materiałów szkoleniowych za pomocą multimedialnych narzędzi, w sieci. Od kursanta zależy, kiedy i w jakim tempie przyswoi niezbędne know-how. Jeżeli mieszkasz z dala od dużych miast, dużo podróżujesz lub praca, studia i życie rodzinne nie pozwalają Ci na odbywanie tradycyjnych szkoleń, to idealne rozwiązanie.

Twoja wiedza również zostanie zweryfikowana w sieci. Internet stanowi w zupełności wystarczające narzędzie, by przeprowadzić egzamin i szybko podać wyniki. Jeżeli zdasz, otrzymasz certyfikat identyczny z tym, jaki wręczany jest po szkoleniu stacjonarnym. Wielu kursantów skusi taka perspektywa. Nie dość, że można zaoszczędzić, to jeszcze uczyć się w samodzielnie wybranym czasie, bez konieczności spotkania twarzą w twarz. W ten sposób można naprawdę nieźle rozbudować swoje CV, próbując sił w różnych branżowych szkoleniach dla początkujących lub zaawansowanych. Nawet nie trzeba posiadać komputera: wystarczy smartfon lub tablet z dostępem do Internetu oraz chwila wolnego czasu, przed snem, w podróży lub w przerwie od pracy i nauki.

2. Łączenie teorii z praktyką

Szkolenia, niezależnie od stopnia zaawansowania, powinny łączyć teoretyczną i praktyczną perspektywę. Z jednej strony, teoria jest nam niezbędna. Bez niej trudno jakkolwiek odnieść się do merytorycznych podstaw każdej ludzkiej aktywności. Obojętnie, czy wybierasz się na kurs dla kucharzy, opiekunów seniorów czy zawodowych kierowców – musisz zacząć od teoretycznych podstaw, na których zbudujesz praktyczne doświadczenie. Trzeba rozumieć pewne zależności, odwoływać się do naukowej wiedzy, racjonalnych podstaw. Jednak sztuką jest przekuć teorię na skuteczne działanie.

I właśnie tu pojawia się wymóg wobec firm szkoleniowych. Muszą one pokazywać także praktyczną stronę różnych wyzwań i problemów. Nie sztuką jest zanudzić kursantów na śmierć wyliczeniami, danymi czy definicjami. To może zgasić nawet największą ambicję. Teoria musi być podparta konkretnymi, czytelnymi przykładami, które z jednej strony ciekawią, a z drugiej wspomagają coraz lepsze rozumienie konkretnej materii.

Szkoleniowcy zatrudniani przez firmy oferujące kursy powinni być fachowcami w każdym calu. Przekazywać wiarygodną, potrzebną wiedzę, ale przy okazji umieć sprzedać ją w praktyczny, przydatny sposób. W końcu zapisujemy się na komercyjne szkolenia, aby zdobyć lepsze kompetencje do pracy, a nie dla wiedzy „krzyżówkowej”.

3. Szeroka oferta dla wielu specjalistów

Współczesny rynek pracy jest niezwykle rozbudowany i wciąż zaskakuje pojawianiem się nowych stanowisk, kolejnych wyzwań. Dziś w zasadzie nie da się przebyć drogi naszych dziadków, która polegała na ukończeniu szkoły, a następnie przepracowania ponad 40 lat w jednym zakładzie. To praktycznie niemożliwe – według statystyk zmieniamy pracodawcę średnio co kilka lat, niektórzy jeszcze częściej, co niejednokrotnie wiąże się z przebranżowieniem.

Jednym słowem, człowiek współczesny „żadnej pracy się nie boi”, a przynajmniej nie powinien. Kursy i szkolenia pomagają wgryźć się w dany obszar umiejętności. Są niezbędne szczególnie wtedy, gdy nie mamy czasu na rozpoczynanie żmudnych studiów licencjackich, magisterskich, inżynierskich czy podyplomowych. Pracodawcy zresztą nie oczekują nie wiadomo jak bardzo rozbudowanego CV w części edukacja. Liczy się dla nich doświadczenie, a także wiedza wyniesiona z profesjonalnych, zawodowych szkoleń.

Od firm oczekuje się więc jak najwięcej kursów. Dobra jednostka edukacyjna reaguje na potrzeby rynku i nie spóźnia się z wprowadzaniem coraz nowocześniejszych kursów. Jednocześnie zachowuje „klasykę” – dla specjalistów, którzy są potrzebni w każdych czasach. Dlatego jeśli widzisz firmę szkoleniową, która oferuje jednocześnie kursy dla kucharzy, jak i behawiorystów psów czy autorów aplikacji wiesz, że znaleziono optymalny balans.

Jeżeli płacimy danej firmie kilkaset złotych za szkolenie oczekujemy, że certyfikat zwróci nam się z nawiązką. Mamy do tego pełne prawo. Dlatego szkoleniowcy muszą dbać o atrakcyjność oferty, nieustannie śledząc trendy i wprowadzając kolejne propozycje. To wymaga nawiązywania współpracy z kolejnymi praktykami, ale… przecież na tym nam zależy, prawda? Zdobyć dyplom, który obrazuje naszą ambicję i chęć poznawania nawet najnowocześniejszych dziedzin współczesnego rynku. Podsumowując: doceniaj firmy szkoleniowe, które mają bogatą ofertę kursów adekwatnych do Twoich potrzeb.

Polecamy rozwój osobisty poprzez nieustanną naukę. W miarę możliwości realizuj kolejne kursy w dobrych firmach, aby rozbudowywać CV i być nieustannie gotowym do podjęcia nowych wyzwań zawodowych, awansów i dodatkowych zajęć. Powodzenia!

Kar-Group

 

 

 

fraza kluczowa: ranking firm szkoleniowych,najlepsze firmy szkoleniowe,firmy szkoleniowe ranking,ranking firm szkoleniowych,najlepsze firmy szkoleniowe,firmy szkoleniowe ranking,ranking firm szkoleniowych,najlepsze firmy szkoleniowe,firmy szkoleniowe ranking

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.