Jak zostać dietetykiem ? kurs na dietetyka czy warto ?

Dlaczego dietetyk to zawód z przyszłością?

Coraz więcej osób ma problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. Zadbana sylwetka to nie tylko gwarancja atrakcyjności i dobrego samopoczucia, ale też jedno z kryteriów uwzględnianych na rozmowie rekrutacyjnej. Reprezentant firmy powinien dawać przykład samodyscypliny, umiejętności utrzymania równowagi między pracą, a życiem osobistym oraz zdrowych nawyków, które tak samo procentują w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Kandydat, który nie dba o sylwetkę, nie potrafi się oprzeć pokusie niezdrowej przekąski, również zawodowo może okazać się niezdyscyplinowany. To tylko jeden z powodów, dla których dietetyk to zawód z przyszłością. Poznaj pozostałe!

W dobie łatwo dostępnych przekąsek w barach fast – food, zapracowanych rodziców, których sytuacja materialna coraz rzadziej umożliwia, by jedno z małżonków zostało w domu i gotowało obiady, a także obsesji na punkcie pięknego wyglądu oraz często diagnozowanych alergii i ograniczeń w diecie – dietetycy mają pełne ręce roboty.

Pomysły na pracę dla dietetyka:

Poniżej kilka pomysłów jak zacząć

- opracowanie menu cateringu dietetycznego

Wraz ze wzrostem aktywności zawodowej kobiet na rynku pracy, gotowanie domowych obiadów okazuje się zajęciem zbyt czasochłonnym. Pracownicy korporacji coraz częściej inwestują w zbilansowany i opracowany pod kątem ich zapotrzebowania na składniki odżywcze – catering dietetyczny, dowożony do pracy.

- indywidualna dieta dla otyłych dzieci

Rodzinne posiłki zastępują dania w fast – foodach. W efekcie szkolna pielęgniarka sygnalizuje rodzicom otyłość dziecka i informuje o zgubnych konsekwencjach śmieciowego jedzenia. Rodzic trafia z dzieckiem do dietetyka, który opracowuje indywidualną dietę i zajęcia sportowe.

- indywidualna dieta dla osób, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy

Kobiety, które bezskutecznie próbują utrzymać zgrabną sylwetkę, mężczyźni prowadzący siedzący tryb życia, skarżący się na bóle kręgosłupa i stawów, wynikające z otyłości. Lęk przed miażdżycą, cukrzycą, zawałem, a także pragnienie pozostania atrakcyjnym dla płci przeciwnej, motywuje do opracowania indywidualnej diety pod okiem specjalisty. Stosowanie diet na podstawie książek, często okazuje się nieskuteczne i niebezpieczne. Te wszystkie zaniedbania pomoże wyeliminować dietetyk.

- prywatne przedszkola i szkoły

Coraz bogatsza oferta przedszkoli dla dzieci z alergiami, nietolerancjami pokarmowymi, a także dla wegan i wegetarian, staje się potencjalnym miejscem zatrudnienia dietetyka, który opracuje zbilansowane menu stosowne do wieku dzieci i wyborów dietetycznych ich rodziców.

Współcześni konsumenci są coraz bardziej świadomi wpływu diety, zdrowego stylu życia na jakość i długość ich życia. W zalewie informacji dostępnych w sieci, książkach i poradnikach, w obliczu bogatej oferty suplementów dostępnych na rynku, chętnie oddamy się w ręce wykwalifikowanych specjalistów.

Jak zacząć działać

Wybierz sobie konkretną dziedzinę lub usługę na której jesteś najlepszy. Możesz wybrać więcej ale ważne jest abyś znał się i był ekspertem w swojej profesji.

1. Przygotuj ofertę (stwórz katalog, opisy usług, cenni), pamiętaj o rabatach. Stwórz cennik przewidujący dłuższy okres współpracy lub bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie abonamentu. Klient otrzymuje od was usługę w dobrej cenie wy macie pewne zlecenie i możecie w tym czasie szukać nowych klientów.

2. Zaplanuj gdzie możesz sprzedać swoją usługę lub produkt. Stwórz najlepiej w formie pisemnej plan miejsc gdzie pójdziesz . Pamiętaj o darmowej reklamie internetowej korzystaj z portali ogłoszeniowych typu:

- olx.pl

- gumtree.pl

- lento.pl

- wykop.pl

- f.kafeteria.pl

3. Warto pamiętać o portalach i forach branżowych dotyczących waszej usługi. Warto założyć darmowego bloga (jest wiele portali darmowych) i pisać wartościowe treści. Będzie to miejsce gdzie uwiarygodnicie się jak specjalista. Warto mieć stronę www aby zamieścić tam swoje referencje, informacje o ukończonych kursach i porady.

Jak zrobić kurs dietetyka

Jak zostać dietetykiem

Praca dla dietetyków i instruktorów dietetyki jest bardzo popularna. W tej branży jeszcze jest większe zapotrzebowanie na rynku usługi niż jest samych dietetyków. Warto planując przyszłość myśleć o kursach w tym zakresie. Dokumentem dzięki którym rozpoczniecie swoją karierę będzie kurs Instruktora Dietetyki i Suplementacji. Polecamy osobom szukający nowego lub dodatkowego zajęcia na zwrócenie uwagi na tą niszę na rynku pracy i usług.

Marta Szyszko

Firma Szkoleniowa Kar-Group

No votes yet.
Please wait...